|
Valitut rajaukset: Terveydenhoitajakoulutus Poista rajaukset
TH00BW44-3004
Kurssi pitää suorittaa kokonaisuudessaan kyseisenä aikana.
TH00BW58-3003
Harjoittelun aloittamisen edeltävyysehtona on hyväksytysti suoritettu rokotusosaamisen perusteet 2op-opintojakso ja rokotusosaamisen syventävä rokotusosaaminen 1op, lääkehoidon opintojaksoon kuuluvat lääkelaskut ja nestehoidon opintojaksoon kuuluvat nestelaskut. Harjoittelujaksoon liittyvä teoriaopetus pääosin suoritettuna. Ongelmatilanteissa ja poissaoloista ole yhteydessä sekä harjoittelupaikkaan, että ohjaavaan opettajaan.
TH00CM38-3004
Its learning. Opiskelijat sopivat keskenään siitä, miten tiimi työskentelevät ja kommunikoivat
TH00BW40-3004
• Luokassa tapahtuville harjoitustunneille sekä simulaatioon työpuku • Harjoittelutunneille+simulaatioon osallistuminen on pakollista (100%), poissaolot korvataan muiden ryhmien opetuksen mukana! (Korvaaminen kirjallisella tehtävällä ei ole mahdollista). • Harjoittelutunneille on aiheeseen liittyvät ennakkotehtävät Itslearning-alustalla, jotka tulee olla tehtynä ennen tunnille tuloa. Mikäli opiskelija ei ole tehnyt esitehtävää, hän ei voi osallistua tunnille.
TH00BW29-3006
ITSlearning ja sähköposti Ennen kurssin alkua opiskeltavaa materiaalia: Luut ja ytimet - ihmiselimistö lyhyesti : Nienstedt ja Kallio (WSOY) tai Keho - Anatomia ja fysiologia: Vierimaa ja Laurila (SanomaPro)
TH00BQ69-3007
Camilla Laaksonen (TUAS), Marja-Liisa Gustafsson (TAI)
TH00DL87-3001
It`s learning. Tekoälyn käytöstä (ns. liikennevalomalli) ohjeistetaan tehtäväkohtaisesti oppimisalustalla.
7031439-3011
It`s learning. Tekoälyn käytöstä (ns. liikennevalomalli) ohjeistetaan tehtäväkohtaisesti oppimisalustalla.
TH00DG52-3001
SunHarkka-sovellus Harjoittelun aloittamisen edeltävyysehtona on: - hyväksytysti suoritettu rokotusosaamisen perusteet 2op-opintojakso ja rokotusosaamisen syventävä rokotusosaaminen 1op sekä harjoittelujaksoon liittyvä teoriaopetus pääosin suoritettuna. - Suoritettaessa harjoittelua paikassa, jossa asioi alaikäisiä potilaita/asiakkaita, tulee rikostaustaote esittää tutoropettajalle perehdytystunnin yhteydessä tai ennen harjoittelua sovitulla tavalla. - Ongelmatilanteissa ja poissaoloista ole yhteydessä sekä harjoittelupaikkaan, että ohjaavaan opettajaan.