Rajaa hakua
Piilota rajaukset
5031269-3007
Viestintäkanava: Itslearning ja sähköposti.
Opintojaksolle on etuoikeus niillä Konetekniikan opiskelijoilla, joiden tutkintovaatimuksiin tämä opintojakso kuuluu.
Opintojaksot Polttomoottoritekniikan perusteet ja Diesel- ja Kaasumoottorit suositellaan suoritettavaksi ennen tätä opintojaksoa.
5031135-3007
Lukujärjestykseen merkityt lähiopetustunnit
ITS Learning
Opintojaksolle on etuoikeus niillä Konetekniikan opiskelijoilla, joiden tutkintovaatimuksiin tämä opintojakso kuuluu.
Opintojakso Voimalaitostekniikka suositellaan suoritetuksi ennen tätä opintojaksoa.
5031264-3009
Opiskelijalla tulee olla valmius asentaa ja käyttää Matlab / Simulink ohjelmaa omalla koneellaan opintojakson aikana.
5031262-3009
Lukujärjestykseen merkityt lähiopetustunnit
ITS Learning
Opintojaksolle on etuoikeus niillä Konetekniikan opiskelijoilla, joiden tutkintovaatimuksiin tämä opintojakso kuuluu. Muita (esim. Energiatekniikka PEYTES) otetaan mukaan mahdollisuuksien mukaan.
5031265-3009
Opintojakson suorittamiseen liittyvät asiat viestitään lukujärjestykseen merkityillä oppitunneilla.
Opintojakso on tarkoitettu ainoastaan Konetekniikan opiskelijoille. Muiden koulutusten opiskelijoita otetaan mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä, mikäli tilaa on.
TE00CU96-3001
Kurssilla ohjeistus annetaan tunneilla ja Itslearning alustalla. Suorat kysymykset sähköpostilla opettajalle.
TE00CU71-3001
Opintojaksolla viestintäkanavana käytetään itslearning-ympäristön ilmoituksia.
TE00CU98-3001
Viestit ja lisäohjeet anneteaan Itslearning alustalla. Kysymykset opettajille lähetetään sähköpostilla.
TE00CU97-3001
Viestintä opettajan puolelta opiskelijoille tapahtuu vain ja ainoastaan ItsLearningin kautta. Opiskelijat voivat halutessaan olla yhteydessä opettajaan sähköpostilla.
TE00CU30-3001
Kurssi on tarkoitettu vain konetekniikan opiskelijoille. Viestintävälineenä Itslearning alusta ja sen viestintämahdollisuudet. Myös sähköpostia voidaan viestintään käyttää poikkeustilanteissa.
TE00CU91-3002
Koko kurssia koskeva viestintä tapahtuu luennoilla ja Itslearning-alustalla tai sähköpostitse. Yhteydenotot opettajaan sähköpostitse.
Aiempien toteutusten kokemukset on huomioitu toteutustavan kehityksessä. Erityisesti opiskelijapalautteissa ja opetukseen liittyvissä keskusteluissa esiin nousseet puutteet on korjattu opintomateriaaleja täydennettäessä.