|
Valitut rajaukset: Energia- ja ympäristötekniikan koulutus Poista rajaukset
5100BI85-3004
Kurssin aikana opettaja viestii Itslearning -ilmoitusten kautta. Opettajana toimivan Piia Leskisen tavoittaa parhaiten sähköpostilla.
TE00BS19-3008
Kurssin tärkeimmät ilmoitukset opettaja lähettää sähköpostitse. Yhteydenotot opettajaan sähköpostitse (hannele.kuusisto@turkuamk.fi). Tunteihin liittyvä informaatio Itslearningissä. Kurssiin liittyviä ilmoituksia itslearningissä kurssin Yleiskatsaus-sivulla. Käytetyt ohjelmistot: MS Teams, MS Office -työpöytäsovellukset
TE00DH07-3001
ITS oppimisalusta EI vaatimuksia edeltävistä opinnoista!
TE00DH08-3001
Edeltävyysvaatimuksena jätehuollon perusteet kurssi!
TE00DG57-3001
henna.knuutila@turkuamk.fi 3 avoimen paikkaa
5100BI11-3012
Kaikki kurssin liittyvät viestit lähetetään ITS-työtilaan ja yhteyden pito tapahtuu samassa työtilassa.
5100BI71-3005
email: anu.vehmaa@turkuamk.fi AvoinAMK: enintään 3 opiskelijaa
KI00BR05-3008
We prefer email to piia.nurmi@turkuamk.fi. Avoimen kautta voimme ottaa max 10 opiskelijaa.
KI00BR06-3006
Viestintä mieluiten spostilla piia.nurmi@turkuamk.fi tai tunneilla juttelemalla. Avoimen kautta voimme ottaa max 10 opiskelijaa. huom: tätä edeltävä Circular economy 5op tai vastaava on pakollinen edeltävä kurssi.
KI00BR07-3006
viestintä mieluiten spostilla piia.nurmi@turkuamk.fi tai tunneilla juttelemalla. Avoimen kautta voi tulla max 10 opiskelijaa. huom: tätä edeltävä Circular economy 5op tai vastaava on pakollinen edeltävä kurssi. Tekoälyn käytön ohjeet kurssilla: - Käytä tekoälyä vastuullisesti. Kirjoittaja on aina vastuussa tuotoksistaan. - Noudata eettisiä periaatteita. Tekoälyn tuottama sisältö voi olla puolueellista ja vahvistaa stereotypioita. - Älä anna salaisia, luottamuksellisia tai henkilökohtaisia ​​tietoja tekoälytyökalujen käsiteltäväksi. - Opiskelijat voivat käyttää tekoälypalveluita ideointiin, tietopohjan rakentamiseen ja tiedonhakuun, mutta ne eivät saa korvata omaa ajatteluasi. Aikaisemmat julkaisut eivät saa olla plagioituja ja esitettyjen väitteiden on oltava joko perusteltuja tai niissä on oltava lähdeviite. Opiskelijoiden tulee aina käyttää ensisijaisia ​​lähteitä pitäen mielessä lähteen kritiikin ja tarkistaa alkuperäisen lähteen käyttöoikeudet. Jos tekoälyä käytetään, opiskelijoiden on mainittava siitä työssä (sekä tekstissä että lähdeluottelossa APA7-ohjeen mukaisesti).
TE00CO33-3004
Kurssiin liittyvistä asioista tiedotetaan Itslearning-kurssialustalla. Kurssin opettajaan saa parhaiten yhteyden sähköpostilla.
TE00CS34-3001
Viestintä: Oppitunnilla ITS keskustelu, Oppimisympäristö tukee kurssikohtaista kommunikointia, jolloin kaikki kurssilla olijat näkevät samat kysymykset. Sähköposti niissä tapauksissa joissa opettaja ei esimerkiksi pääse paikalle tai tarvitaan muuta kiireellistä informaation jakoa.
5000BI09-3010
ITSLearning-oppimisalusta
5100BI11-3011
Kaikki kurssin liittyvät viestit lähetetään ITS-työtilaan ja yhteyden pito tapahtuu samassa työtilassa.
TE00BX68-3010
Esitietona tarvitaan joko ---Opintojakso Insinöörimatematiikan perusteet tai ---Lukion matematiikan pitkä oppimäärä
TE00CO13-3003
Kurssin tärkeimmät ilmoitukset opettaja lähettää sähköpostitse. Yhteydenotot opettajaan sähköpostitse (hannele.kuusisto@turkuamk.fi). Tunteihin liittyvä informaatio itslearningissä. Kurssiin liittyviä ilmoituksia itslearningissä kurssin Yleiskatsaus-sivulla. Käytettävät ohjelmistot: MS Excel -työpöytäsovellus, GeoGebra, Teams, MATLAB.
TE00CO04-3004
Kurssin tärkeimmät ilmoitukset opettajat lähettävät sähköpostitse. Yhteydenotot opettajiin sähköpostitse. Tunteihin liittyvä informaatio itslearningissä. Kurssiin liittyviä ilmoituksia itslearningissä kurssin Yleiskatsaus-sivulla.